خانه > نی نی یاری > هنرهای مادرانه > بافتنی > آموزش بافت پتوی نوزادی

آموزش بافت پتوی نوزادی

آموزش بافت پتوی نوزادی ، مدل پتوی نوزاد

وسایل لازم:

• کاموا ۲۰۵ گرم
• میل گرد شماره ۳ میلیمتری

کاموا و میل باید به گونه ای باشد که به ازای ۲۴ دونه در ۳۲ ردیف با پترن M.2 تا M.7 دارای ابعاد ۱۰*۱۰ سانتیمتر باشد اگر با کاموای شما این ابعاد حاصل نشد با تناسب تعداد دانه ها را حساب کنید.

پترنها M.1 تا M.7 هست که در زیر مشاهده میکیند. این پترنها از روی کار میباشد.

petronssxxs

آموزش بافت پتوی نوزادی

با میلهای گرد شماره ۳ ۱۶۹ دونه سربیاندازید (سرانداختن را با دو میل انجام دهید تا شل باشد) حالا یک میل را دربیاورید و سه رج به زیر ببافید (رج اول پشت کار میباشد)

ردیف بعد را به صورت زیر ادامه دهید (این ردیف روی کار است)

۸ دونه اول و آخر را همیشه به زیر ببافید. اگر کاهش یا افزایشی میخواهید انجام دهید هرگز در این هشت دونه ابتدا و انتها نباشد. پترن M.1 بین هشت دونه اول و آخر ببافید. وقتی اندازه کار ۱۹ سانتیمتر شد با پترن M.7 ادامه دهید و همزمان در رج اول از پترن M.7 26 دونه در طی رج کم کنید (تعداد دانه ها ۱۴۳). بعد از پترن M.7 پترن M.5 از روی کار به صورت یر ببافید، M.5A در سه دونه، M.5B در ۱۲۰ دونه بعد و سپس M.5C در چهار دونه.

به این ترتیب ادامه دهید تا اندازه کار ۲۹ سانتیمتر شود. حالا پترن M.7 را ببافید و همزمان سه دونه در رج آخر این تکرار اضافه کنید. (تعداد دانه ها ۱۴۶).

بعد با پترن M.6 ادامه دهید. وقتی اندازه کار ۶۴ سانتیمتر شد پترن M.7 را دوباره ببافید، همزمان سه دونه در طی رج اول این تکرار کم کنید (تعداد دانه ها ۱۴۳). بعد از M.7 پترن M.5 را از روی کار شروع کنید:

M.5A روی سه دونه، پترن M.5B روی ۱۲۰ دونه بعد و پترن M.5C روی ۴ دونه. پترن را به این صورت ادامه دهید تا اندازه کار ۸۴ سانتیمتر شود. دو رج دیگر به زیر ببافید و شل از پشت کار کور کنید. برای اینکه لبه انتهائی خیلی سفت نشود در هنگام کور کردن از هر ۸ دونه یک ژوته بزنید.

توضیحات پترن ها

tozih_petron

 کاربر گرامی، اگر تمایل دارید مطالب بیشتری مرتبط با این موضوع بخوانید کلیک کنید.

مدل پتوی بافتنی نوزادی

فیلم آموزش بافت کلاه کودک با قلاب

بافتنی کودک ، آموزش بافت انواع لباس های شیک

 

منبع : گروه آموزشی آرتاکاوا

توصیه میکنیم ...

کاردستی مهدکودک

کاردستی مهدکودک ، بابانوئل پنبه ای بسازید

با دنیال کردن این پست می توانید آموزش ساده ساخت بابا نوئل و آدم برفی بامزه را با وسایل دم دستی یاد بگیرید. این کاردستی می تواند مقدمه ای برای ایده دادن به کودکان باشد.

One comment

  1. باسلام ممنون به خاطر مطالب فوق العادتون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.