خانه > نی نی یاری > پزشکی و سلامت > افزایش احتمال باروری به ۳ شرط

افزایش احتمال باروری به ۳ شرط

 

شما ازدواج کرده‌اید، خانه دارید و حال منتظر ورود فرزندی به خانواده خود هستید اما اتفاق نمی‌افتد.

 

احتمال باروری

بسیاری از افراد مشکل ناباروری دارند. اما کارهایی وجود دارد که شما می‌توانید احتمال باروری خود را افزایش دهید و فرزندی سالم داشته باشید.

 

زندگی سالم و احتمال باروری

عوامل مختلفی وجود دارد که می‌تواند بر احتمال باروری و زمان آن تاثیر بگذارد.

همه ما می‌دانیم که سیگار برای سلامتی مضر است اما نمی‌دانیم که بر باروری نیز تاثیر می‌گذارد. سیگار کشیدن زمان تخمک گذاری را افزایش می‌دهد و به تبع بارداری را به تاخیر می‌اندازد.

مصرف الکل نیز عامل دیگری است. شورای ملی بهداشت و تحقیقات پزشکی توصیه می‌کند زنانی که قصد بارداری دارند، از مصرف مشروبات الکی خودداری کنند.

هنگامی که سیگار را ترک و از نوشیدن مشروبات الکی خودداری کردید، باید مصرف کافئین خود را نیز محدود کنید. بعضی تحقیقات نشان داده که مصرف کافئین زیاد موجب ناباروی در زنان می‌شود. پزشکان به زنانی که می‌خواهند تشکیل خانواده دهند پیشنهاد می‌کنند که مصرف کافئین خود را محدود کنند.

رژیم غذایی

مدیر مرکز بهداشت و درمان و باروری سیدنی می‌گوید که وزن زنان بر تخمک گذاری تاثیر می‌گذارد. کاهش وزن به همان نسبت اضافه وزن مشکل‌ساز خواهد بود.

تعدادی از خانم‌ها با کاهش تنها ۲ کیلو گرم و بعضی دیگر با افزایش آن مقدار می‌توانند تخمک گذاری خود را آغاز کنند زیرا تعادل هورمونی به طرز چشمگیری تغییر می‌کند.

برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر در این رابطه می توانید به پست نقش تغذیه در باروری زوجین مراجعه فرمائید.

 

درمان‌های جایگزین

راه دیگر این است که درمانی‌های دیگر را جایگزین آن کنید. به عنوان مثال شواهد علمی نشان می‌دهد طب سوزنی احتمال باروری را افزایش می‌دهد.

 

منبع: نی نی بان

توصیه میکنیم ...

کاردستی مهدکودک

کاردستی مهدکودک ، بابانوئل پنبه ای بسازید

با دنیال کردن این پست می توانید آموزش ساده ساخت بابا نوئل و آدم برفی بامزه را با وسایل دم دستی یاد بگیرید. این کاردستی می تواند مقدمه ای برای ایده دادن به کودکان باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.