خانه > نی نی یاری > ساختنی ها > ساخت کاردستی حیوانات با خمیر بازی

ساخت کاردستی حیوانات با خمیر بازی

نی نی یاری: کوچولوهای عزیز اگر به خمیربازی علاقه دارید و همچنین خرس های کارتونی بامزه را هم دوست دارید، امروز همراه ما باشید و آموزش گام به گام ساخت کاردستی کودک حیوانات  با استفاده از خمیر بازی را در ادامه ببیند.

وسایل لازم برای ساخت خرس

شما برای این کار تنها به خمیر بازی های رنگارنگ نیاز دارید.

کاردستی حیوانات : آموزش ساخت خرس

در ابتدا مشخص کنید که می خواهید چند تا خرس بسازید. خمیر را به سه قسمت مساوی تقسیم کنید، یکی برای سر، یکی دست و یکی پا . تصویر زیر را ببینید. به تصویر زیر نگاه کنید. برای هر خرس یک سر بزرگ به شکل دایره، سه دایره کوچکتر برای گوش ها و پوزه، دو تکه خمیر لوله شده برای دست ها و پا ها درست کنید. سپس سر خرس را با استفاده از دایره ها سر هم کرده و شکل دهید. جای چشم و دهان آن را نیز مشخص کنید. بعد از آن خمیرهای لوله شده را مانند شکل زیر حالت داده و آن ها را به صورت نیم دایره در بیاورید.

دست و پای خرس را مانند شماره ۵ به هم متصل کرده و بعد از آن سر خرس را روی آن قرار دهید. خرسی که ساخته اید را دوست دارید؟

ساخت خرس

اگر دوست دارید که یک آب نبات قلبی شکل بزرگ برای هر خرس درست کنید به تصویر زیر نگاه کنید. برای ساخت یک قلب دوست داشتنی از خمیر قرمز رنگ استفاده کنید .  در اینجا به یک تکه چوب هم نیاز دارید. قلب را مانند شکل زیر درست کرده و آن را به سر چوب بزنید. سپس انتهای چوب را در دستان خرسی که درست کرده اید قرار دهید.

ساخت خرس

با استفاده از خمیرهای مختلف می توانید خرس های رنگارنگ متفاوتی درست کنید. همچنین اگر خمیرتان را کم یا زیاد کنید می توانید خرس های بزرگتر یا کوچکتری داشته باشید. تصاویر زیر شما را راهنمایی خواهد کرد.

ساخت خرسنمونه زیبای دیگری از خرس های بامزه خمیری را در زیر مشاهده می کنید با الگو گرفتن از این تصویر می توان یک خرس دوست داشتنی زیبا و خمیری درست کرد.

کاردستی حیوانات

کاردستی حیوانات با خمیر بازی : مار

برای درست کردن یک مار ایستاده با خمیر بازی ، خمیر را به ۵ قسمت نامساوی تقسیم کنید. قسمت بزرگتر برای سر این کار است که گرد کرده و حالت هان و چشم های او را با ابزار درمی آوریم. با تکه های دیگر بدن مار را که در حال خزیدن است در ۴ بخش درست کنید و روی یک سطح ثابت بگذارید. نهایتا را هم به بدن مار وصل کنید.

کاردستی حیوانات

 ایده های بیش تر برای بازی با خمیر بازی

کاردستی با خمیر بازی کاردستی لاک پشت کاردستی با خمیر بازی

اگر از این کاردستی خوشتان آمد، حتما به بخش کاردستی های سایت نی نی یاری سر بزنید و کاردستی های جالب و دیدنی زیادی را که برای شما آماده کرده ایم را ببینید.

مترجم : محیا امیری

توصیه میکنیم ...

کاردستی مهدکودک

کاردستی مهدکودک ، بابانوئل پنبه ای بسازید

با دنیال کردن این پست می توانید آموزش ساده ساخت بابا نوئل و آدم برفی بامزه را با وسایل دم دستی یاد بگیرید. این کاردستی می تواند مقدمه ای برای ایده دادن به کودکان باشد.

۲ comments

  1. خیلی قشنگ هست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.