خانه > نی نی یاری > پزشکی و سلامت > طرز تهیه سرلاک خانگی مناسب برای بالای ۷ ماه

طرز تهیه سرلاک خانگی مناسب برای بالای ۷ ماه

نی نی یاری : با استفاده از بیسکوییت، کمی شیرخشک و کره می توان یک غذای کمکی خانگی  تهیه کرد.

طرز تهیه غذای کمکی کودک ، سرلاک خانگی

۱ عدد بیسکوییت مادر یا ساقه طلایی را کاملا خورد کنید و در ظرفی بریزید. سپس چند قاشق مربا خوری آب جوشیده خنک شده  را روی آب بریزید.  میتوانید (اگر مایل هستید) نصف پیمانه شیرخشک را نیز به مواد اضافه کنید و مواد را به غلظت مناسب برسانید. روی مواد می توانید نصف قاشق مرباخوری کره روی این مواد بریزید. مواد را خوب مخلوط  کرده و استفاده کنید.

سرلاک خانگی ، غذای کمکی کودک

نکات مهم در تهیه سرلاک خانگی

برای سرلاک خانگی، بیسکوئیت مادر۱یا ۲ (نه۱ بسته. فقط ۱ عدد) با کمی کم آبجوش مخلوط کنید و اگر از بیسکوئیت ساقه طلایی استفاده می کنید ۱ عدد بیسکوئیت (۱ عدد نه یک بسته) کافیست که با  آبجوش مخلوط کنید.

مصرف بیسکوئیت ساقه طلایی به دلیل وجود سبوس در آرد آن برای رفع یبوست کودکان بسیار موثرست. در تنظیم سیستم گوارشی و رفع یبوست هیچ ماده ای با قدرت سبوس برابری نمی کند. سبوس موجب رانش مدفوع در طول لوله های روده ی کوچک و بزرگ شده و در عین حال تاثیر فراوانی بر حرکات موجی شکل روده ها دارد.

کره به افزایش وزن کودکان و نوزادان کمک می کند و برای بچه هایی که خوب وزن نمی گیرند بسیار مفید است. اما فراموش نکنید برای  کودکان مبتلا به کم خونی به جای کره (که حاوی کلسیم است و مانع جذب آهن می شود) بایستی از روغن زیتون بی بو استفاده کنید و در همه مواقع مزاج کودک خود را هم در نظر بگیرید!

فراموش نکنید برای کودک مبتلا به اسهال، مصرف کره و روغن زیتون توصیه نمی شود.

 

توصیه میکنیم ...

کاردستی مهدکودک

کاردستی مهدکودک ، بابانوئل پنبه ای بسازید

با دنیال کردن این پست می توانید آموزش ساده ساخت بابا نوئل و آدم برفی بامزه را با وسایل دم دستی یاد بگیرید. این کاردستی می تواند مقدمه ای برای ایده دادن به کودکان باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.