خانه > نی نی یاری > پزشکی و سلامت > بارداری > فیلم زایمان طبیعی

فیلم زایمان طبیعی

 

نی نی یاری : در ادامه مطالب زایمان ، امروز فیلم زایمان طبیعی را برای افزایش آگاهی مادران از نحوه تولد نوزاد آماده کرده ایم.  همانطور که می دانید بارداری سالم یک بارداری ۴۰ هفتگی است. اما زمان زایمان را تقریبی محاسبه می کنند چون عوامل متعددی ممکن باعث زایمان زودرس و یا حتی تاخیر در زایمان شود.

اما در حالت نرمال پیش بینی می شود که یک از هفته ۳۸ بارداری درد های زایمان شروع شود. در این زمان انقباضات رحمی در مرحله ای که در  هر ۱۵ دقیقه ۳۰ ثانیه طول بکشد می تواند نشانه زایمان باشد. 

 

فیلم زایمان طبیعی

از دیگر نشانه های نزدیک شدن زمان زایمان باز شدن دهانه رحم است. وقتی که خانم باردار به بیمارستان مراجعه می کند اولین کار معاینه برای چک کردن باز شدن دهانه رحم است. چنانچه مادر وارد این مرحله شده باشد در اتاق لیبر یا اتاق درد برای زایمان آماده می شود. یعنی زمانی را صرف می کند که دهانه رحم به اندازه ۱۰ سانت باز شود. در این زمینه پشنهاد می کنیم با مراجعه به مطلب درد های زایمان طبیعی چگونه است؟  اطلاعات کامل تری را در مورد فرآیند زایمان طبیعی کسب کنید.

در مرحله بعد زایمان طبیعی به کمک کادر پزشکی انجام می شود. وقتی که جنین به لگن مادر منتقل شده باشد با زور و فشاری که مادر وارد می کند نوزاد متولد می شود.  همانطور که فیلم  زیر می توان مشاهده کرد خروج نوزاد از رحم در حالت طبیعی با سر صورت می گیرد. و با فشاری که مادر وارد می کند نوزاد متولد می شود. با وجود اینکه درد زایمان طبیعی از جمله درد های شدید است اما فراموش نکنید که زایمان طبیعی در طول تاریخ بشر با او همراه بود. با وجود مطرح شدن عمل سزارین در یک دوره ، در حال حاضر کشور های توسعه یافته تمام تلاش خود را می کنند که ماردان را ترغیب به زایمان به شکل طبیعی کنند.

 

 لینک دانلود فیلم زایمان طبیعی

در فیلم دوم نحوه جایگیری جنین در شکم مادر و تولد او را مشاهده می کنید. همانطور که می بینید نوزاد در حالت طبیعی با سر متولد می شود.

 

 لینک دانلود دوم  فیلم زایمان طبیعی

 

توصیه میکنیم ...

کاردستی مهدکودک

کاردستی مهدکودک ، بابانوئل پنبه ای بسازید

با دنیال کردن این پست می توانید آموزش ساده ساخت بابا نوئل و آدم برفی بامزه را با وسایل دم دستی یاد بگیرید. این کاردستی می تواند مقدمه ای برای ایده دادن به کودکان باشد.

One comment

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.