خانه > نی نی یاری > پزشکی و سلامت > نسخه لاغری با طب سنتی

نسخه لاغری با طب سنتی

 

در متون طب سنتی به این نکته اشاره شده است که نوشیدن مخلوطی از آب جعفری به همراه آب هویج در میان وعده عصرگاهی می تواند تاثیر زیادی در کاهش وزن و از بین رفتن چربی ها در بدن داشته باشد. اگر از افرادی هستید که شیوه های مختلف را برای درمان چاقی و اضافه وزن خود تجربه کرده و نتوانسته اید به وزن ایده آل خود نزدیک شوید، توصیه می شود با اجرای توصیه درمانگران، شیوه های طبیعی درمان در سراسر جهان را برای کاهش و تثبیت وزن خود تجربه کنید.

 

نسخه لاغری با طب سنتی

درمانگران شیوه های طبیعی درمان در جهان، برای کاهش وزن و رسیدن به وزن مطلوب و ایده آل، پیش از هر چیز درمان پذیران را به اصلاح برنامه و رژیم غذایی تشویق می کنند و از آنها می خواهند به جای مصرف مواد غذایی فرآوری شده، مصرف خوراکی های طبیعی سالم و غذاهای آب پز یا بخارپز شده را در برنامه غذایی خود قرار دهند. آنها مصرف مواد غذایی سالم، افزایش وعد ه های غذایی و داشتن تحرک لازم را مهم ترین شرط برای کاهش وزن و رسیدن به وزن مناسب می دانند و بر این باورند که رعایت ساده ترین نکات می تواند خانواده ای را برای همیشه از خطر اضافه وزن و چاقی و عوارض ناشی از آن از قبیل فشارخون، بیماری ها و ناراحتی های قلبی، تنگی نفس، چربی خون و ده ها بیماری مفصلی – عضلانی دیگر رهایی بخشد.

 

توصیه هایی که باید جدی بگیرید:

با مطالعه و به کارگیری توصیه های طلایی متخصصان طب مکمل در جهان می توانید با ساده ترین راه ها از بروز چاقی و اضافه وزن پیشگیری کنید.

هرروز نصف لیوان آب گریپ فروت را با نصف لیوان آب پرتقال مخلوط کرده و بنوشید. این کار به افزایش متابولیسم بدن کمک می کند.

افزایش سوخت وساز بدن با فعالیت های بدنی و ورزش مهم ترین شیوه درمان چاقی و اضافه وزن است. بهترین ورزش ها برای این منظور شنا، دویدن مسافت های کوتاه و تنیس است.

ماساژ اندام ها به ویژه ماساژ بخش هایی از بدن که دچار سلولیت هستند پیش از حمام در درمان سلولیت ها و کاهش وزن موضعی بدن بسیار مؤثر است.

نوشیدن آب سبزیجاتی مانند کلم و کرفس به عنوان بهترین چربی سوزهای گیاهی از سوی متخصصان تغذیه و طب سنتی توصیه می شود.

 

فراموش نکنید که لاغر شدن نیاز به تغییر سبک زندگی، تغذیه درست و ورزش منظم دارد. اما اگر با رسیدن فصل پاییز قصد دارید چند کیلو کم کنید می توانید می توانید به پست تغذیه پاییزی از نگاه طب سنتی مراجعه کنید، همچنین پست لذت بدست آوردن لاغری بدون رژیم نیز می تواند مطالب مفیدی برای شما داشته باشد.

 

لاغری با طب سنتی – عرقیات گیاهی را فراموش نکنید

یکی دیگر از شیوه های پیشگیری از چاقی و تجمع چربی ها در بدن نوشیدن آب و عرقیات گیاهی چربی سوز است. از دیدگاه درمانگران طب سنتی، نوشیدن آب و عرقیات گیاهی به میزان کافی می تواند موجب افزایش متابولیسم بدن شده و این شیوه به مرور موجب بهبود روند کالری سوزی در بدن شود. به این ترتیب نوشیدن آب به مقدار کافی در طول روز و گنجاندن عرق گیاهی زیره و عرق شوید به همراه آب در برنامه غذایی و میان وعده های غذایی، می تواند علاوه بر پاکسازی بدن از چربی ها و مواد زائد به افزایش میزان سوخت و ساز کالری ها در بدن نیز کمک کند. برای تهیه این نوشیدنی ها کافی است مقداری از این عرق های گیاهی را با همان مقدار آب ترکیب کرده و خنک میل کنید.

 

لاغری با طب سنتی – چای گیاهی ضد چاقی و بدخلقی

حتما تا امروز در میان اعضای خانواده یا فامیل خود با افرادی برخورد داشته اید که به دلیل رعایت رژیم غذایی خاص یا کم کردن میزان غذایی که در وعده های غذایی میل می کنند، دچار بدخلقی و بی حوصلگی شده اند. درمانگران شیوه های طبیعی معتقدند افرادی که رژیم غذایی خاصی را دنبال می کنند باید در کنار رعایت دستورهای متخصص شان از انواع چای های گیاهی مانند چای گزنه یا چای باباآدم استفاده کنند تا به این ترتیب علاوه بر استفاده از خواص چربی سوزی آنها از خواص آرامش بخشی و تسکین دهندگی آنها نیز بهره مند شوند. نوشیدن این چای ها ۲ تا ۳ فنجان در طول روز می تواند تاثیر موثر و مفیدی در کاهش وزن و برطرف کردن بدخلقی داشته باشد.

 

لاغری با طب سنتی – جعفری را با هویج میل کنید

در متون طب سنتی به این نکته اشاره شده که نوشیدن مخلوطی از آب جعفری به همراه آب هویج در میان وعده عصرگاهی می تواند تاثیر زیادی در کاهش وزن و از بین رفتن چربی ها در بدن داشته باشد. درمانگران این شیوه درمانی بر این باورند که نوشیدن آب جعفری به تنهایی می تواند موجب کنترل و تنظیم میزان قند خون شده و به سلامت افراد دچار اضافه وزن کمک می کند. علاوه بر این، مصرف جعفری در وعده های غذایی می تواند میزان کلسترول خون را کاهش داده و آن را کنترل کند. توصیه ما به شما این است که هنگام خرید، دقت کنید تا هویج تازه و برگ های تیره تر جعفری را انتخاب کنید.

 

لاغری با طب سنتی – هماهنگی سایز اندام ها با چند سوزن

یکی از مزیت های درمان چاقی با کمک طب سوزنی چین، امکان تغییر سایز، لاغری و کاهش وزن موضعی برخی از اندام های بدن است. در این شیوه درمانگر با کمک سوزن های بسیار نازک و یک بار مصرف به کاهش سایز و لاغر شدن برخی از اندام ها مانند شکم، بالای پاها و پهلو ها می پردازد. در این شیوه درمانگر با تحریک اندام مورد نظر به کلاژن سازی، جمع شدن و کاهش سایز آن عضو کمک می کند و بیمار پس از ۱۰ جلسه درمانی می تواند شاهد کاهش وزن و کاهش سایز در موضع مورد نظر باشد. این شیوه در افرادی که علاقه مند به داشتن سایزی یکسان در تمامی اندام های بدن هستند، بسیار موثر است.

 

لاغری با طب سنتی – زنجبیل را به سبد غذایی تان اضافه کنید

درمانگران هندی بر این باورند که گنجاندن زنجبیل در برنامه غذایی هفتگی، دست کم ۳بار، تاثیر زیادی در کاهش وزن و افزایش میزان سوخت وساز بدن دارد. این گیاه دارویی از آن نظر که متابولیسم بدن را بالا می برد، در گروه موفق ترین چربی سوزها و کالری سوزهای طبیعی به حساب می آید که می تواند روند لاغری را در افراد علاقه مند به کاهش وزن تسریع کند. درمانگران هندی بر این باورند که خوردن سالاد حاوی زنجبیل یا ماستی که زنجبیل تازه در آن رنده شده می تواند میزان اشتهای افراد را پیش از خوردن ناهار و شام کاهش دهد و به این ترتیب به کاهش وزن منجر شود.

 

لاغری با طب سنتی – سرکه را جایگزین سس کنید

بسیاری از درمانگران طب سنتی چین بر این باورند که مصرف سرکه سیب می تواند تاثیر چشمگیری در کاهش وزن داشته باشد. این درمانگران نوشیدن مخلوطی از یک لیوان آب و ۲ قاشق غذاخوری سرکه سیب را یکی از بهترین شیوه ها برای افزایش سوخت وساز کالری ها می دانند. از طرفی این درمانگران به افراد دچار اضافه وزن توصیه می کنند که به جای مصرف سس هنگام خوردن سالاد، از سرکه انگور یا سرکه سیب استفاده کنند.

 

منبع :  روزنامه دنیای اقتصاد ( www.donya e eqtesad.com )

 

توصیه میکنیم ...

کاردستی مهدکودک

کاردستی مهدکودک ، بابانوئل پنبه ای بسازید

با دنیال کردن این پست می توانید آموزش ساده ساخت بابا نوئل و آدم برفی بامزه را با وسایل دم دستی یاد بگیرید. این کاردستی می تواند مقدمه ای برای ایده دادن به کودکان باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.