خانه > نی نی یاری > جشن تولد و عکاسی > آموزش عکاسی کودک > ۱۰ راه برای گرفتن عکس بهتر از بچه ها

۱۰ راه برای گرفتن عکس بهتر از بچه ها

نی نی یاری، سلطانی نژاد: بچه ها به سرعت رشد می کنند. پس دوربین عکاسی را بردارید و تمام لحظه های ویژه و جالب دوران کودکی فرزند خود را ثبت کنید. در ادامه ۱۰ نکته برای گرفتن عکس بهتر از بچه ها آورده شده است.

عکس بهتر

۱- برای گرفتن عکس بهتر ، پایین تر بیایید.

شما خیلی از فرزندتان قدبلندتر هستید و به خاطر همین تمایل دارید از بالا عکس بیندازید. بهترین عکس ها از جایی هم سطح چشمان آن ها می توانید بگیرید. پس پایین تر بیایید و عکس بهتری بیندازید.

۲- روی چشم ها تمرکز کنید.

بیشتر عکس های خوب  از حیوانات و انسان ها روی یک چیز مشترک هستند. در همه آنها تمرکز عکس روی چشم هاست. اگر تمرکز روی چشمان کودک نباشد عکس زیاد جذاب نمی شود.

 

۳- بگذارید خودشان باشند.

وقتی عکس کودک خود را می گیرید می خواهید روحیه و شخصیت او را در عکس نشان دهید. بهترین راه نشان دادن این چیزها در عکس این است که به آنها اجازه دهید خودشان باشند.بهترین عکس ها زمانی شکل می گیرند که آن ها به کار خود مشغول هستند.سعی کنید جایی پنهان شوید و آن ها متوجه شما نیستند و می توانید عکس های خوبی از آن ها بگیرید.

۴- عکس  را روی دوربین به آن ها نشان دهید.

این کار سبب می شود نسبت به عکس گرفتن و در برابر دوربین راحت باشند.

۵- از نور زیاد اجتناب کنید.

بهترین راه عکس گرفتن این است که بچه ها را به طور کامل در نور نگه دارید یا به طور کامل در سایه نگه دارید. در نور و سایه بودن گرفتن عکس خوب را سخت می کند.

۶- از فلش استفاده کنید.

اگر می خواهید کمی حرفه تر باشید حتی هنگام نور روز هم از فلش استفاده کنید. فلش باعث می شود سایه های زیر چشم و بینی روشن تر شوند و عکس بهتری خواهید داشت.

 

۷- نزدیک شوید.

با نزدیک تر شدن به کودک می توانید عکس های تاثیر گذارتری بگیرید.

۸- به پس زمینه عکس دقت کنید.

دقت کنید پس زمینه عکس بیش از حد تمرکز عکس را به هم نزند یا بیش از حد قوی نباشد. شما می خواهید تمرکز روی کودک باشد نه پس زمینه پشت آن.

 

۹- زاویه های مختلف را برای گرفتن عکس بهتر امتحان کنید.

بسیاری افراد عکس فرزندان خود را از روبرو می گیرند. عکس از بغل، پشت و زاویه های مختلف را امتحان کنید.

۱۰- کاری کنید حرکت های آن ها کمتر شود.

برای کودکان کم سن و سال تر آن ها را داخل یک تاب قرار دهید. با قرار گرفتن جلوی آن ها و هنگام نزدیک شدن به شما هنگام تاب خوردن عکس بگیرید.

همیشه سعی کنید هنگام عکس گرفتن آرام و خوشحال باشید تا کودک این را در شما حس کند و لبخند بزند و بتوانید عکس های خوبی بگیرید.

 

 

توصیه میکنیم ...

کاردستی مهدکودک

کاردستی مهدکودک ، بابانوئل پنبه ای بسازید

با دنیال کردن این پست می توانید آموزش ساده ساخت بابا نوئل و آدم برفی بامزه را با وسایل دم دستی یاد بگیرید. این کاردستی می تواند مقدمه ای برای ایده دادن به کودکان باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.