خانه > نی نی یاری > تغذیه و آشپزی > تزئین غذای کودک > ۶ صبحانه مفید برای بچه ها

۶ صبحانه مفید برای بچه ها

خوردن یک صبحانه سلامت میتواند موتور مغز را با قدرت بسیار روشن کرده و به بهره وری و تمرکز در طول روز کمک کند. این ۶ ماده غذایی در صورتی که در وعده صبحانه گنجانده شوند تأثیرات بسیاری در عملکرد مغز خواهند گذاشت.

دستور صبحانه مفید برای بچه ها 

child-breakfast-cereal-390x285
تخم مرغ:
تخم مرغ دارای پروتئین با کیفیتی است، این پروتئین با ثابت نگاه داشتن قند خون به کودک کمک می کند تمرکز کرده و برای مدت طولانی تری احساس سیری کند. مهم نیست که تخم مرغ در وعده صبحانه به صورت املت، همزده و یا آب پز مصرف شود، آنچه اهمیت دارد این است که تخم مرغ منبع غنی مواد مغذی است که مغز و بدن را در تمام طول صبح تأمین می کند.
غلات
غذاهای غنی از غلات دارای ویتامین B هستند، ویتامینی که برای تمرکز و سالم ماندن مغز حائز اهمیتست. برای رسیدن به انرژی ثابت و عملکرد مغزی بهتر، توصیه شده غلات را با پروتئین مصرف کنید. چند ترکیب ساده غلات و پروتئین میتواند قدرت مغز کودک را در طول صبح افزایش دهد برخی از این ترکیبها:
۱نان تست+ کره بادام زمینی
۲مواد حاوی جو +توتها
۳نان تست+ تخم مرغ
انگور
فرقی نمی کند که سبز، قرمز و سیاه باشد.مصرف انگور سلامت مغز را ارتقا میدهد.
بادام
بادام منبع عالی از ویتامینE و ترکیب سالمی از پروتئین ها، فیبرها و چربیهای سالم است که سطح قند خون را حفظ می کند و موجب می شود که فرد در طول روز متمرکز و با انرژی بماند.
جو
جو دارای آهن، روی، پتاسیم و ویتامینهای B است کودکانی که در وعده صبحانه غذای تهیه شده با جو میخورند ۲۰ درصد عملکرد بهتری در آزمونها دارند تا کودکانی که غلات شکردار میخورند. میتوان این وعده غذایی را با آجیل، دارچین و یا موز صرف کرد.
سیب
سیب حاوی ماده ای به نام کرستین است. این ماده  از سلول های مغزی دفاع می کند. اگر دستگاه گوارش کودک قابلیت هضم سیب با پوست را دارد، حتما سیب را با پوست به کودک بدهید.

 

کاربر گرامی، اگر تمایل دارید مطالب بیشتری مرتبط با این موضوع بخوانید کلیک کنید.

شروع غذای کمکی کودک چگونه باید باشد؟

 طرز تهیه غذای کودک زیر یک سال

 تزیین غذای کودک به شکل خرس

 

توصیه میکنیم ...

کاردستی مهدکودک

کاردستی مهدکودک ، بابانوئل پنبه ای بسازید

با دنیال کردن این پست می توانید آموزش ساده ساخت بابا نوئل و آدم برفی بامزه را با وسایل دم دستی یاد بگیرید. این کاردستی می تواند مقدمه ای برای ایده دادن به کودکان باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.