خانه > نی نی یاری > هنرهای مادرانه > بافتنی > آموزش بافت پیراهن دخترانه

آموزش بافت پیراهن دخترانه

این پیراهن زیبای دخترانه هم برای نوزادان و هم برای عروسک ها قابل استفاده است. در ادامه آموزش بافت پیراهن دخترانه را پیگیری کنید. 

 

Girls-clothes-knitting-1

 

آموزش بافت پیراهن دخترانه 

برای بافت این پیراهن باید از قسمت پایین کمر شروع کنید.
مرحله اول: دور کمر رو اندازه بگیرید و تقسیم بر دو کنید. چون قسمت جلو و پشت جدا بافت میشه. به اندازه عددی که به دست اومده مثلا اگر دور کمر شصت هست میشه سی سانت زنجیره بزنید.
مرحله دوم:روی زنجیرها  را به صورت پفی ببافید یعنی از شروع رج چهار تا زنجیره بزنید. دو دانه جا بیندازید. در خانه ی بعد مانند تصویری که در قسمت نکته مهم  آمده سه پایه را باهم ببافید.* دو زنجیره بزنید. دو دانه را جا بیندازید و در دانه بعد مجدد پفی ببافید. قسمت بعد از ستاره را تا انتهای رج تکرار کنید.چهار رج به همین صورت ببافید.
مرحله سوم: رج پنجم از هر طرف یک پفی کم شده است. پس شما هم یک پفی کم کنید و مجدد تا بالای سینه به همین صورت ببافید و کور کنید. پشت را هم به همین صورت ببافید.در نهایت قسمت بالای دو لباس را با زنجیره به هم متصل کنید که در حقیقت بند لباس می شود.

 

Girls-clothes-knitting-3

 

نکته مهم: بافت های به کار رفته در لباس پفی سه تایی مانند عکس بالا و پایه بلند هست.قسمت تنه ی لباس از پفی بافته شده و دامن پایه بلند هست. دامن از سه لایه تشکیل شده. دو بار با رنگ صورتی و یکبار با رنگ سفید.

 

Girls-clothes-knitting-2

برای قسمت دامن:
نخ را با بخیه یا شلال به یک طرف لباس متصل کنید. در تمام دانه ها دو پایه بلند بزنید. قسمت دیگر لباس رو هم روی اون قرار بدید و ادامه دانه ها رو از اون شروع به بافت کنید و به همین صورت ببافید. به انتهای کار که رسیدید با شلال یا بخیه به ابتدای کار متصل کنید. چهار رج دیگه به همین صورت ببافید.

قسمت دامن رو میتونید سه تا مستطیل با تعداد دونه های دوبرابر کمر ببافید و بعدا هر سه رو باهم به لباس بدوزید که راحت تر هم هست.
قسمت های بالا رفته ی لباس رو خودتون با نخ و سوزن باید حالت بدید.درز های بغل لباس رو هم بدوزید.

حالا که آموزش بافت این مدل پیراهن را یادگرفتید با دیدن نمونه های دیگر پیراهن که در مطلب مدل های پیراهن قلاب بافی  بچگانه آمده است می توانید مدل های زیبایپراهن را برای کودکتان ببافید. 

منبع: وب سایت سرزده

توصیه میکنیم ...

کاردستی مهدکودک

کاردستی مهدکودک ، بابانوئل پنبه ای بسازید

با دنیال کردن این پست می توانید آموزش ساده ساخت بابا نوئل و آدم برفی بامزه را با وسایل دم دستی یاد بگیرید. این کاردستی می تواند مقدمه ای برای ایده دادن به کودکان باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.