خانه > نی نی یاری > جشن تولد و عکاسی > آموزش درست کردن کیک فوندانت به شکل قوری

آموزش درست کردن کیک فوندانت به شکل قوری

کیک تولد با فوندانت

طراحی این کیک قوری شکل برای تولد دخترها و روز مادر مناسب است .

 مرحله ۱

وسایل مورد نیاز :

۲٫۵ کیک پخته شده به شکل توپی

خامه ی کره ای مخصوص کیک و شیرینی

یک عدد مقوای دایره ای شکل به قطر ۳ اینچ

دایره ای ۴ اینچی *۱ اینچی از جنس پلی استایرن ضخیم

یک عدد سیخ بامبو

خلال دندان

چسب حرارتی

خودکار

نصف برگ از کاغذ پوستی

دایره ی نقره ی ۱۰ اینچی

رنگ مخصوص خوراکی به رنگ های آبی و زرد و صورتی

 چسب خوراکی ( آدامس ) برای چسباندن

 فوندانت سفید

۵ گلبرگ گل

چند برگ رز

برس رنگ _ چاقو _ پودر شکر

روبان هایی از جنس پنبه ای یا کتان ( اختیاری )

مرحله ۲

2 3برای شروع ، دایره ی نقره ای به عنوان زیر کار بگذارید بعد دایره ی اسفنجی ۴ اینچی روی آن بچسبانید ، روی دایره ی اسفنجی هم مقوای ۳ اینچی که از قبل کنار گذاشته بودیم را بچسبانید ، مثل تصویر با چاقوی تیز دور تا دور دایره ی اسفنجی را صاف کنید ، این به عنوان پایه ی قوری شما استفاده می شود .

 

مرحله ۳

در یک سینی کاغذ پوستی قرار دهید و با مداد، دایره ای ۶ اینچی رسم کنید ، این اندازه فرضی قوری شماست.

آدامس را از قبل با استفاده از رنگ آبی خوراکی ، به رنگ آبی تبدیل کنید ، برای روشن تر شدن رنگ آبی از اضافه کردن مقداری رنگ زرد کمک بگیرید .

کل آدامس را به ۴ قسمت تقسیم کنید ، یک قسمت از آن را برداشته و با دست آن را نازک کنید وهر طرف از سرش را با انگشت پهن کنید. این دسته ی قوری شماست .

 در سینی، جایی که باید دسته ی قوری را قرار دهید مقداری پودر شکر بپاشید ، دایره ای که رسم کردید باعث می شود منحنی بهتری به دسته قوری بدهید که متناسب با لبه منحنی کیک باشد.

 نوک دو عددخلال دندان را با آب مرطوب کنید و در انتهای هر دسته نصف خلال دندان فرو کنید . این که هر دو خلال دندان موازی هم قرار بگیرند خیلی مهم است و باعث می شود زمانی که می خواهید دسته را به قوری وصل کنید نشکند

.

مرحله ۴

برای قسمت لوله ی قوری هم از ترکیب دو قسمت دیگر آدامس استفاده کنید . آن را با دست به شکل مخروط درآورده و مثل تصویر به آن شکل دهید. باید لوله ی قوری را مثل دسته قوری در سینی بگذاررید و در طرف دیگر دایره قرار بدهید .

بقیه ی خمیرهای چسبی را به لایه ای نازک تبدیل کنید و با استفاده از یک چاقوی تیز ، دایره ای به قطر ۳٫۵ اینچ از آن جدا کنید.

برای درست کردن گل های رز، از خمیر آدامسی صورتی خیلی نازک استفاده کنید ، خمیر را مثل تصویر به شکل گلی با ۵ گلبرگ جدا کنید و گلبرگ ها را درون هم قرار دهید. به این صورت که دو تا گلبرگ را به سمت بالا بیاورید و داخل هم قرار دهید  بعد گلبرگ سوم و به همین صورت گلبرگ های چهارم وپنجم را هم تو در تو قرار دهید تا شکل گل رز شود .

 چند عدد از این گل های رز در سایز های مختلف و با همین روش درست کنید، و به مدت دو روز در گوشه ای بگذارید تا خشک شوند .

مرحله ۵ : استفاده از خمیر فوندانت

مثل تصویر دو کیک نیم دایره درست کنید.بعد بین دو تکه کیک خامه بمالید و کیک ها را روی هم بگذارید و روی پایه ای که از قبل آماده کرده بودید قرار دهید .
دور تا دور آن را با خامه پوشش دهید و حدود ۳۰ دقیقه در یخچال بگذارید .

فوندانت آبی را با پودر شکر مخلوط کنید ، و دور تا دور کیک را با فوندانت بپوشانید ، با دست فوندانت را روی کیک صاف و پهن کنید تا خوب به خامه ی زیری بچسبد .

با استفاده از قیچی فوندانت های اضافی را ببرید و با دست درزها را بمالید تا صاف شوند.  قلمو را با آب مرطوب کنید و داخل درزها را مرطوب کرده وبا دست فشار دهید تا درزها صاف شوند . یک رول از خمیر چسبی صورتی را بردارید وبه شکل نوارهایی باریک ببرید و به پایه ی زیر کیک بچسبانید

مرحله ۶

مثل تصویر یک عدد سیخ بامبو را به صورت مورب در بدنه ی کیک فرو کنید و لوله ی قوری را روی آن قرار دهید ، به همین نرتیب دسته و در قوری را هم به بدنه ی کیک متصل کنید . می توانید در قوری را با فوندانت تزئین کنید ، ما برای زیبا شدن یک گل رز با فوندانت صورتی درست کرده و روی آن چسباندیم و با استفاده از خمیر چسبی سبز یک رول نازک درست کرده و روی آن چسبانده ایم، این به عنوان شاخه های گل رز به کار می رود.

 برای تزئین بیشتر به دلخواه از مواد تزئینی دیگر استفاده کنید.کار به اتمام رسید و شما توانستید یک کیک جالب و زیبا به شکل قوری درست کنید .

منبع : kardasti.net

گردآوری و تلخیص : نی نی یاری

توصیه میکنیم ...

آموزش بافت موی کودک

فیلم آموزش بافت مو کودک در کمتر از سه دقیقه

آموزش بافت مو امروز یک مدل جدید برای مادرانی است که می خواهند موهای کودک خود را برای مهمانی با مدل های جدید و متنوع مرتب کنند

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.