خانه > نی نی یاری > پزشکی و سلامت > علل ناباروری مردان ، تقصیر لپ تاپ است؟

علل ناباروری مردان ، تقصیر لپ تاپ است؟

 

رئیس مرکز تحقیقات بهداشت باروری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان این‌ که امواج موبایل و گرمای ناشی از کار با لپ تاپ از علل کاهش قدرت باروری و کاهش شمار اسپرم در مردان است، گفت: ۱۵ درصد زوجین به مشکل ناباروری دچارند.

 

علل ناباروری

دکتر سید جلیل حسینی با بیان این که برخلاف باور عموم که معتقدند بیشتر علل ناباروری از زنان است، اظهار کرد: امروزه ثابت شده که علت ۵۰ درصد ناباروری ها مردانه و ۵۰ درصد زنانه است.
 
وی ابتلا به بیماری های مختلف، مشکلات مادرزادی و یا اکتسابی را از علل ناباروری در مردان دانست و گفت: علت ناباروری در زنان به ندرت مادرزادی و اغلب بیماری های اکتسابی، اختلالات غددی و هورمونی است. در این باره در پست های سرطان تخمدان ، آنچه که باید بدانید و علل ناباروری و روش های درمان آن مطالب مفیدی ارائه شده است.
 
رئیس مرکز تحقیقات بهداشت باروری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان این که درصد اندکی از ناباروری ها برای درمان به مراجعه به مراکز ناباروری برای استفاده از روش های کمک باروری ART نظیر IUI، IVF و میکرواینجکشن نیاز دارند، گفت: هم اکنون می توان از روش تشخیص ژنتیکی پیش از لانه گزینی (PGD ) برای نتیجه بهتر IVF و میکرواینجکشن استفاده کرد.
 
حسینی با استناد به نتایج یک پژوهش در ۴ استان کشور با شرایط اقلیمی و جغرافیایی متفاوت، افزود: براساس نتایج این بررسی شیوع ناباروی در زوجین ۱۵ درصد و در زمان مراجعه ۳ درصد بوده است.
 
وی با بیان این که با روش های درمانی موجود حتی امکان درمان مبتلایان به سندرم کلاین فلتر به کمک جراحی های میکروسکوپی و نمونه برداری برای برداشت نطفه وجود دارد، ادامه داد: واریکوسل از علل ناباروری در مردان است که تا ۱۵ درصد وجود دارد و با جراحی برگشت پذیر است.
 
رئیس مرکز تحقیقات بهداشت باروری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان این که استفاده از داروهای هورمونی بدنسازی از علل ناباروری سالهای اخیر در مردان است، گفت: امروزه به خوبی ثابت شده که استعمال دخانیات و سیگار نیز سبب کاهش قدرت باروری در مردان می شود.
 

منبع: ایسنا

توصیه میکنیم ...

کاردستی مهدکودک

کاردستی مهدکودک ، بابانوئل پنبه ای بسازید

با دنیال کردن این پست می توانید آموزش ساده ساخت بابا نوئل و آدم برفی بامزه را با وسایل دم دستی یاد بگیرید. این کاردستی می تواند مقدمه ای برای ایده دادن به کودکان باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.